پرسش‌های متداول

 


 پرسش‌های متداول عمومی


 عنوان کامل و دقیق نشریه چیست؟

 نشریه علمی روانشناسی بالینی و شخصیت

 

 شروع انتشار نشریه از چه سالی بوده است؟

 1382

  

توالی انتشار نشریه چگونه است؟

 دوفصلنامه (شش‌ماه نامه). به عبارتی در هر سال 2 شماره منتشر می‌شود.

 

 آیا نشریه عنوان دیگری داشته یا دارد؟

 نشریه تا سال 1389 با عنوان «دانشور رفتار» و به صورت دوماهنامه منتشر می‌شده است. در واقع در هر سال 2 شماره از نشریه «دانشور رفتار» به مقالات گروه روانشناسی، 2 شماره به مقالات گروه علوم تربیتی و 2 شماره دیگر به مقالات گروه مدیریت اختصاص داشته است. از سال 1390 به بعد با تجزیه «دانشور رفتار» به سه نشریه تخصصی، این نشریه با عنوان «روانشناسی بالینی و شخصیت» و به صورت دوفصلنامه منتشر می‌شود.

  

آیا نشریه نسخه چاپی (کاغذی) دارد؟

 خیر. این نشریه صرفا به صورت الکترونیکی منتشر می‌شود.

  

مقالات نشریه به چه زبانی منتشر می‌شوند؟

 متن کامل مقالات به زبان فارسی است. چکیده مقالات به زبان انگلیسی هم منتشر می‌شود.

  

آیا نشریه دارای اعتبار علمی - پژوهشی از کمیسیون نشریات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است؟

 بله. این نشریه از تاریخ 1 خرداد 1380 تا انتهای 1397 دارای اعتبار علمی - پژوهشی از کمیسیون نشریات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است. از ابتدای سال 1398 کلیه نشریات علمی (حتی نشریات علمی - پژوهشی و یا علمی - ترویجی سابق) براساس آیین‌نامه جدید نشریات علمی، مصوب اردیبهشت ماه 1398 این وزارتخانه در هر سال ارزیابی و در رتبه‌های بین‌المللی، الف، ب، ج یا د رتبه‌بندی می‌شوند و دیگر اعتباری با عنوان «علمی - پژوهشی» یا «علمی - ترویجی» وجود ندارد. البته کلیه مقالات منتشر شده در نشریات علمی براساس نوع مقاله (از قبیل پژوهشی، ترویجی، و ...) مندرج در صفحه اول آن‌ها، قابل ارزیابی و امتیازدهی هستند. اطلاعات بیشتر درباره آیین‌نامه جدید ارزیابی نشریات علمی در پرتال نشریات علمی به نشانی https://journals.msrt.ir/ موجود است.

 

اعتبار و رتبه فعلی این نشریه چگونه است؟

 این نشریه دارای اعتبار علمی (نشریه علمی) است و در ارزیابی سال 1398 کمیسیون نشریات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری موفق به به کسب «رتبه ب» شده است. (مشاهده وضعیت نشریه درپرتال نشریات علمی وزارت عتف / دانلود گواهی رتبه نشریه)

 

این نشریه در کدام حوزه‌های موضوعی اقدام به انتشار مقاله می‌کند؟

کلیه حوزه‌های موضوعی مرتبط با موضوع روانشناسی بالینی و یا شخصیت از قبیل: روان‌سنجی، روان‌درمانی، افسردگی، اضطراب، سلامت روان، شخصیت، رضایت زناشویی، کیفیت زندگی، سازگاری زناشویی، باورهای فراشناختی، شناخت‌درمانی مبتنی بر ذهن‌آگاهی، حرمت خود، ذهن‌آگاهی، خودکارآمدری، پرخاشگری، درمان شناختی رفتاری، تعارضات زناشویی، ویژگی‌های شخصیتی و ...

  

چه نوع مقالاتی در این نشریه منتشر می‌شوند؟

 مقالاتی که از نوع پژوهش اصیل (Original article یا پژوهشی) هستند. همچنین در هر شماره یک مقاله از نوع ترویجی و با هدف دانش‌گستری در حیطه رواشناسی بالینی منتشر می‌شود.

 

 صاحب امتیاز و ناشر نشریه کیست؟

 دانشگاه شاهد صاحب امتیاز و ناشر نشریه است.

  

آیا نشریه در نمایه‌های معتبر نمایه می‌شود؟

 بله. برای اطلاعات بیشتر به بخش بانک‌ها و نمایه‌نامه‌ها مراجعه شود.

 

 در سامانه ثبت نام کرده‌ام ولی رمز عبور برایم ارسال نشده است. چه کار کنم؟

 

 ابتدا بخش اسپم (هرزنامه) ایمیل خود را چک کنید تا مطمئن شویم پیام ارسالی در آنجا نباشد. اگر نبود، در صفحه ورود به سامانه یکبار از طریق گزینه «رمز ورود به سامانه را فراموش کرده‌ام» اقدام به دریافت رمز عبور جدید نمایید.

 


 پرسش‌های متداول نویسندگان


نویسنده ارسال‌کننده مقاله هستم و در سامانه قبلی نشریه مقاله ارسال کرده‌ام و کد مقاله را دارم، ولی در سامانه جدید، ایمیلم را قبول نمی‌کند و پیام عدم وجود کاربری با نشان ایمیلم را می‌دهد. چه اقدامی باید انجام دهم؟

اگر از صحیح بودن نشانی ایمیل وارد شده و تطابق آن با ایمیل ثبت شده در سامانه قبلی اطمینان دارید، یکبار با همین نشانی ایمیل اقدام به ثبت نام در سامانه جدید نمایید و سپس با ایمیل نشریه مکاتبه نمایید تا مقاله مذکور به شما مرتبط شود. در صورت داشتن مشکل می‌توانید با ایمیل نشریه مکاتبه کنید.

 

نویسنده ارسال‌کننده مقاله هستم و در سامانه قبلی نشریه هم پیگیری مقاله با من بوده است، ولی الان که وارد پروفایل خود می‌شوم مرا به عنوان نویسنده همکار نشان می‌دهد و پیام‌های نشریه برایم ارسال نمی‌شود. چه اقدامی باید انجام دهم؟

با ایمیل نشریه مکاتبه نموده و با ذکر کد مقاله و نام خود، مسئله را مطرح نمایید تا نام شما به عنوان نویسنده عهده‌دار مکاتبات مقاله ثبت شود.

 

آیا امکان داوری سریع مقاله وجود دارد؟

خیر. در این نشریه امکان داوری سریع مقاله نیست.

 

داوری مقاله چقدر زمان می‌برد؟

داوری اولیه و نهایی مقاله به طور میانگین شش ماه زمان می‌برد.

  


پرسش‌های متداول داوران